İade ve Garanti Şartları

Sitemizde satılan ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Satın alacağınız ürün ve hizmetlerin garanti koşulları satın aldığınız ürün ve hizmetlerin türüne göre değişiklik göstermekte ve herbir tedarikçi tarafından ayrı ayrı belirlenmektedir. garanti süresi ve koşulları ürünlere göre değişiklik göstermetedir minimum garanti süresi 1(bir) yıldır ve aldığınız ürünlerde ayrıca garanti kosulları ve süresini içeren bir garanti belgesi çıkmaktadır.

Ürünü teslim alırken paketleri teslim aldığınız firma/kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer ürün yanlış ise ya da üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

 Ürünü geri iade etmeden önce tarafımıza mutlaka bilgi verilmesi gerekmektedir.Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği şekliyle 7 gün içerisinde gerekçe göstermeksizin ürünü iade edebilir. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda iade edilen ürün Fordyedekparcalari.net (Sedasan Otomotiv) 'e ulaştığı andan itibaren engeç on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade/kredi kartına geri yansıtma şeklinde edilir. Bu işlemler esnasındaki kargo ücreti müşteriye aittir. 

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmaların yetkili servislerine başvurulmalıdır.